Connect with us

Schedule

Thursday, Dec. 2

Men’s College Basketball

Northern State at Minot State

Women’s College Basketball

Northern State at Minot State

Gymnastics

Jamestown at Aberdeen Central

Girls’ Basketball

Wheaton-Herman-Norcross at Sisseton

Northwestern at Britton-Hecla

Wrestling

Madison Triangular

Friday, Dec. 3

College Wrestling

Northern State at Minot State

NAHL Hockey

Aberdeen Wings at Austin

Boys’ Hockey

Oahe at Aberdeen Cougars

Saturday, Dec. 4

Men’s College Basketball

Mary at Northern State, 4 p.m.

Mayville State at Presentation, 5 p.m.

Women’s College Basketball

Mary at Northern State, 6 p.m.

Mayville State at Presentation, 3 p.m.

NAHL Hockey

Aberdeen Wings at Austin

Boys’ Hockey

Huron at Aberdeen Cougars

Wrestling

Aberdeen Central at Watertown Dual Tournament

Clark-Willow Lake Tournament

Monday, Dec. 6

Girls’ Basketball

Waubay-Summit at Webster

Britton-Hecla at Iroquois-Doland

Gymnastics

Milbank Area at Estelline-Hendricks

Tuesday, Dec. 7

Girls’ Basketball

Groton at Flandreau Indian School

Tiospa Zina at Milbank Area

Florence-Henry at Deuel

Great Plains Lutheran at Leola-Frederick

Sully Buttes at Ipswich

Wrestling

Redfield Triangular (Britton-Hecla, Clark-Willow Lake)

Thursday, Dec. 9

Boys’ Basketball

Wessington Springs at Faulkton

Girls’ Basketball

Aberdeen Christian at Potter County

Clark-Willow Lake at Waubay-Summit

Langford Area at Oakes

Northwestern at Leola-Frederick

Wessington Springs at Faulkton

Wrestling

Aberdeen Central at Rapid City Central Triangular

Friday, Dec. 10

Men’s College Basketball

Northern State at Minnesota-Crookston

Women’s College Basketball

Northern State at Minnesota-Crookston

College Wrestling

Southwest Minnesota State at Northern State, 7 p.m.

NAHL Hockey

Minot at Aberdeen Wings

Boys’ Basketball

Aberdeen Central at Rapid City Central

Aberdeen Roncalli at Deuel

Elkton-Lake Benton at Milbank Area

Tiospa Zina at Redfield

Herreid-Selby Area at McLaughlin

Girls’ Basketball

Rapid City Central at Aberdeen Central

Aberdeen Roncalli at Deuel

Britton-Hecla at Groton

Elkton-Lake Benton at Milbank Area

Tiospa Zina at Redfield

Ortonville at Waubay-Summit

North Central at Sully Buttes

Wrestling

Aberdeen Central at Rapid City Invitational

Saturday, Dec 11

Men’s College Basketball

Northern State at Bemidji State

Women’s College Basketball

Northern State at Bemidji State

NAHL Hockey

Minot at Aberdeen Wings

Girls’ Hockey

Aberdeen Cougars at Rapid City Rushmore

Gymnastics

Hub City Invitational

Boys’ Basketball

Aberdeen Central at Rapid City Stevens

Aberdeen Christian at James Valley Christian

Clark-Willow Lake at Sioux Valley

Groton at Britton-Hecla

Lennox at Milbank Area

Tri-Valley at Sisseton

Warner at Webster

Langford Area at Leola-Frederick

Ipswich at Waubay-Summit

McIntosh at North Central

Girls’ Basketball

Rapid City Stevens at Aberdeen Central

Aberdeen Christian at James Valley Christian

Clark-Willow Lake at Sioux Valley

Lennox at Milbank Area

Tri-Valley at Sisseston

Warner at Webster

Langford Area at Leola-Frederick

Ipswich at Hitchcock-Tulare

McIntosh at North Central

Potter County at Lyman

Wrestling

Aberdeen Central at Rapid City Invitational

Faulkton Invitational

Sunday, Dec. 12

Girls’ Hockey

Aberdeen Cougars at Rapid City Rushmore